Hanım çantası resimleri

Süs bitkisi olarak kullanımı en doğru olan çiçek türlerinden bir tanesidir. Keseye benzeyen yapıdaki hanım çantası çiçeği şekli dolayısıyla bu ismi almıştır. Sarı zeminli çiçek açan bitkinin üzerinde kırmızı noktalar bulunur ve bu görüntüsüyle adeta bir yapay çiçeği andırır. Kendi besinini karşılamaya çalışan çiçeğe yılda 2 kez azar azar mineral takviyesinde bulunulmalıdır. Saksısı 3 sene gibi aralıklarla değiştirilebilir. Çok gerekli görmedikçe saksı değiştirmeyin, çünkü bitki kırılabilir ve sonrasında bir daha eskisi kadar canlı açmayabilir. Saksı değiştirmek için en uygun olan ay ise Mayıs ayıdır.

Hava koşullarının ani değişimlerinden ve aşırı güneşten korunmalıdır. Günlük olarak toprağı nemlendirilmeli, aşırı sulanmamalıdır.


Etiketler: hanım çantası resimleri, hanım çantaları, hanım çantası fotoğrafları, hanım çantası resmi, güzel hanım çantası resimleri, romantik hanım çantası resimleri, hanım çantasıresimleri, kırmızı hanım çantası resimleri, beyaz hanım çantası resimleri, pembe hanım çantası resimleri, sarı hanım çantası resimleri, renkli hanım çantası resimleri, hanım çantası bahçesi resimleri