Gerbera resimleri

Türkçede jerbera ismiyle tanınmış, çeşitli renklerde çiçekler açan, son derece gösterişli güzellikte dev papatyalar.. İngilizcedeki yaygın adı African daisy’dir (Afrika papatyası). Bütün dünyada çiçekçilik sektöründe kesme çiçek olarak en çok üretilip ticareti yapılan ilk 6 bitki arasındadır.

Asteraceae (Papatyagiller) familyasından Gerbara cinsinin Güney Amerika, Afrika ve güney Asya kıtalarında 30 kadar türü bulunuyor. Süs bitkisi olarak ilk (1889 yılında) meşhur olan Gerbera jamesonii türü Güney Afraika’da keşfedilmiş. Daha sonra yine bir Güney Afrika türü (Gerbera viridifolia) ile melezleştirilerek çeşitli kültivarları türetilmiş. Şu anda binlerce çeşit kültivarları var.

Gerbera çiçeği çeşitli renklerden oluşan son derece gösterişli güzellikte olan büyük papatyalara verilen isimdir. Aynı zamanda bu çiçek dünya üzerinde çiçekçilik piyasasında kesme çiçek olarak en çok üretilen ve ticareti yapılan ilk 6 bitkinin de arasında yer almaktadır.Etiketler: gerbera resimleri, gerberalar, gerbera fotoğrafları, gerbera resmi, güzel gerbera resimleri, romantik gerbera resimleri, gerberaresimleri, kırmızı gerbera resimleri, beyaz gerbera resimleri, pembe gerbera resimleri, sarı gerbera resimleri, renkli gerbera resimleri, gerbera bahçesi resimleri