Ateş dikeni resimleri

Ateş dikeni (Pyracantha), gülgiller familyasına ait, yaz kış yeşil kalan çalılardandır. Meyveleri halk arasında "Köpek Elması" olarak da bilinir.

3 metreye kadar boylanabilir. İnce uzun ve oval yaprakları vardır. Salkım şeklinde sarımtrak ve beyaz çiçekler açar. Dikenli bir çalıdır. Koyu kırmızı, kırmızı turuncu ve sarı renkli, üzüm salkımı şeklinde meyveleri olur. Meyveleri tatlıdır. İnsan sağlığına, özellikle de yüksek tansiyona olumlu etkisi vardır. Ilıman yerleri sever. Bol ışığa, az suya ihtiyaç duyar. Üzerinde geliştiği toprakta çok besin öğesi aramaz. Bahçelere tek başına ya da gruplar halinde dikilebilir. Ayrıca çit oluşturmak için de kullanılır.


Etiketler: ateş dikeni resimleri, ateş dikenleri, ateş dikeni fotoğrafları, ateş dikeni resmi, güzel ateş dikeni resimleri, romantik ateş dikeni resimleri, ateş dikeniresimleri, kırmızı ateş dikeni resimleri, beyaz ateş dikeni resimleri, pembe ateş dikeni resimleri, sarı ateş dikeni resimleri, renkli ateş dikeni resimleri, ateş dikeni bahçesi resimleri